DALÇEV A.Ş.’nin araçlarının 29 Aralık gecesi yasak olmasına rağmen, plajın kapılarını kırıp havlu dahi serilmenin yasak olduğu kumsala girip batması ile başlayan İztuzu önündeki “Çadır Nöbeti” sona erdi.

İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu sözcüsü Murat Murat Demirci, İKUP’un resmi facebook grubunda yaptığı açıklamada şunları söyledi;

İKUP’tan ÖNEMLİ DUYURU

Sevgili dostlar, bildiğiniz gibi 29 Aralık gecesinden beri sürdürdüğümüz İztuzu Nöbeti, sizlerin yoğun ilgi ve desteği ve mahkemenin verdiği son tedbir kararları neticesinde, DALÇEV şirketinin İztuzu kumsalına girmesi engellenmiştir. Bu yöndeki karar da Valilik adına MUÇEV tarafından 06.01.2015 tarihinde DALÇEV’e resmen yazılı olarak tebliğ edilmiştir.

Bundan sonraki dönemde İztuzu hakkında alınmış olan mevcut hukuki kararların uygulanacağı, şirketin nihai mahkeme kararı açıklanana kadar kumsalda herhangi bir işlem yapamayacağına dair ihtiyati tedbir kararı neticesinde, İztuzu bariyerindeki çadır nöbetimizi bu aşamada sonlandırma kararı aldık. İhtiyati tedbir kararları uyarınca artık İztuzu’nda hayat normale dönecek, bariyer açılacak, ve eskisi gibi herkes kumsala araç veya yaya olarak gelebilecektir. Aldığımız bu karara istinaden, 9 Ocak 2015 sabahı çadır nöbetimizi sonlandırıyoruz.

Tabi ki, nihai hedefimiz İztuzu’nun her ne şekilde olursa olsun özelleştirilmemesidir. Bu amaç doğrultusunda durum takibi ile ilgili söylem ve paylaşımlarımızı İKUP’un internet, facebook, twitter kanalları ve basın açıklamalarımızla sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Unutmayalım ki, mahkemenin tedbir kararları önemlidir, ancak hedefimiz nihai kararda da aynı sonuca ulaşmaktır.

Pazar günü yapacağımız İztuzu Keşkek Gününe güzel yemekleriniz ve neşeniz ile katılımınızı bekliyoruz.
İztuzu’nda görüşmek üzere,

Murat Demirci
İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu dönem sözcüsü

IMPORTANT MESSAGE FROM IKUP (Save Iztuzu Beach Platform)

Dear friends,

Thanks to the Iztuzu Duty since 29th December, your valuable support and interest, and the latest court decisions of temporary injunctions, the takeover of the beach facilities by DALÇEV, the so-called winner of the controversial tender on Iztuzu Boğazağzı facilities (estuary end), has been legally stopped. The related court decison has officially been submitted to DALÇEV by Muğla Governorship via MUÇEV on 6th Jan., 2015.

As a result of the fact that the existing court decisions will be in effect at Iztuzu and that DALÇEV will not be able to perform any action till the end of the law suit, we have decided at this point to terminate our İztuzu duty at the entrance barrier. The injunctions will allow the normal procedures to take effect at Iztuzu, the barrier to be opened, and the people and vehicles be allowed access as before. As per our decision, we will stop our watch duty on the morning of 9th January.

Certainly, our ultimate goal is to stop the privatisation of the beach. We will continue to keep you informed with status updates via IKUP’s internet page, facebook and twitter accounts as well as press releases. Let’s not forget that the court decision is a temporary one; the objective is to get the same result at the final decision.

We hope to see you all on our Iztuzu Keşkek Day on Sunday with your delicious dishes and happy faces.

Murat Demirci
IKUP – Save Iztuzu Beach Platform

( batihaber.org )

Share The Story

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.