MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan İztuzu’ndaki direnişe destek vermek için Dalyan’a gitti

İztuzu Plajı’nın işletme hakkının Ortaca Belediyesinden alınarak özel bir şirkete verilmesine tepki gösteren vatandaşlar plaj girişine kurdukları çadırda eylemlerini sürdürüyor.

Plaj girişine kurulan çadırı,  MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan da ziyaret etti.

Muğla’da büyük bir doğa katliamı ve tabiat talanı olduğunu iddia eden MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan  “Burada yapılan ihale baştan aşağı saçmalıklarla dolu. Bunları mecliste haykırmaya devam edeceğiz. Muğla’yı bilen herkesin İztuzu’na sahip çıkacağına eminim.” diye konuştu.

Erdoğan, AKP’nin buradaki durumunu anlayışla karşılamak gerektiğini söyleyerek, “çünkü arkadaşlar mağlup olmuş bir ordunun kaçarken yaptığını yapıyorlar, çantalarına ne koydular kâr olup çantalarına koymadıklarını da yakıp yıkıp tahrip ediyorlar. Bugün her nedense AKP milletvekilleri yok Antalya’daki plajları belediyeye verdiniz, kazanmadıkları yerleri de birilerine peşkeş çekiyorlar, burada yapılan ihale başından aşağıya saçmalıklarla dolu. Valilik, kurulumu olmayan bir şirkete nasıl ihale ediyor, o da ayrı bir muamma. Hani nerede iktidar partisi milletvekilleri ortada yoklar, sorduğumuzda da bizim haberimiz yok diyorlar. Haberi oldukları şeyleri söylesinler de biz de onlarla bu konuları konuşalım. Ben bu konuyu bu hafta TBMM’de gündeme getireceğim, bakalım nasıl cevap verecekler.” ifadelerini kullandı.

 www.muglasehir.com/

Share The Story

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.